Moda

Gelinini öldürüp cesedini yakmıştı! Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu: Eşime söyledim, bana yalvardı…

  • 10 Ocak 2024
  • Gelinini öldürüp cesedini yakmıştı! Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu: Eşime söyledim, bana yalvardı… için yorumlar kapalı
  • 376 kez görüntülendi.

Gelinini öldürüp cesedini yakmıştı! Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu: Eşime söyledim, bana yalvardı…

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, aynı mahallede yaşadığı ve ailevi sorunlar nedeniyle husumetli olduğu gelini Hatice Öğüt’ü öldürüp cesedini yakan Kamil Öğüt (73) hakkında karar verildi. Öte yandan katil zanlısının iddianamedeki ifadesinde ise kan donduran detaylar yer aldı. Kamil Öğüt, cinayeti nasıl işlediğini tek tek anlattı.

Seydikemer ilçesine bağlı Atlıdere Mahallesi’nde oturan Kamil Öğüt, geçen yıl 25 Nisan’da saat 08.00 sıralarında, aynı mahallede yaşadığı ve ailevi sorunlar nedeniyle husumetli olduğu gelini Hatice Öğüt’ün evine gitti.

AV TÜFEĞİYLE VURDU, CESEDİ ATEŞE VERDİ

Evin bahçesindeki ahırda, Kamil Öğüt, yanındaki av tüfeğiyle Hatice Öğüt’ü vurarak öldürdü. Öğüt, ardından gelinin cesedinin üzerine ahırdaki samanları atıp, ateşe verdi. Mahallelinin ihbarıyla adrese jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Alevler, komşuların müdahalesiyle söndürüldü. Hatice Öğüt’ün cesedinin bir bölümünün yandığı belirlendi. Jandarma, kaçan Kamil Öğüt’ü olay yerine 2 kilometre uzaklıktaki ormanda, suç aleti av tüfeğiyle yakalayıp, gözaltına aldı.

TUTUKLANDI

Tutuklanan Kamil Öğüt hakkında ‘kadına karşı tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Fethiye 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. İddianamede, haksız tahrik oluşturan eylem ve saldırı bulunduğuna dair delil elde edilemediği, şüphelinin izinsiz şekilde gelini Hatice Öğüt’ün evinin ahırına girerek konut dokunulmazlığını ihlal ettiği yer aldı.

İFADESİ KAN DONDURDU: CİNAYETİ NASIL İŞLEDİĞİNİ ANLATTI

İddianamede Kamil Öğüt’ün ifadesine de yer verildi. Öğüt, ifadesinde, “Oğlum yıllardır gelip, gitmez. Bunun sorumlusu gelinimdir. Oğlum, Ramazan Bayramı’nda da gelmedi. Bayramdan 1- 2 gün önce gelinimi öldürmek istediğimi eşime söyledim. Eşim, ‘Sakın böyle bir şey yapma, bana kim bakar?’ diyerek yalvardı, karşı çıktı. Bayramdan 1 ay önce plastik kelepçe, kemik ilacı zehri, dolu fişekler, bıçak ve ipin olduğu bir çanta hazırladım. Hazırlık yaptım. Çantayı evin girişinde asılı vaziyette tuttum. Oğlum her gün sabah saat 06.00’da öğrenci servisi çalıştırdığı için işe gidiyordu.

“PİŞMANIM” SAVUNMASI!

Olay günü, oğlum işe gittikten sonra eşim evde uyurken 06.30 sıralarında çantayı ve av tüfeğini alarak evden çıktım. Oğlumun evine komşusunun bahçesinden giriş yaptım. Gelinim Hatice Öğüt’ün ahırda hayvanlarla ilgilendiğini bildiğim için ahıra girdim. Onun ineklerle uğraştığını gördüm. Hatice’nin arkası dönüktü. Tüfeği doldurup, yanına yaklaştım. Yaklaşık 4-5 metre mesafeden sırtına doğru 1 kez ateş ettim. Hatice Öğüt yere düştü. Can çekiştiğini gördüm. Orada bulduğum benzin şişesini üzerine döktüm. Onu yakmak istediğimde hareket etmiyordu. Olay yerinden uzaklaştım. Gelinimi öldürdüğüm için pişmanım” dedi.

“OLAY GÜNÜYLE İLGİLİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

Davanın karar duruşması, dün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Kamil Öğüt, Hatice Öğüt’ün yakınları ve taraf avukatlar katıldı. Sanık Öğüt, ilk duruşmada olduğu gibi hasta olduğunu, olayı hatırlamadığını ve olay günüyle ilgili konuşmak istemediğini söyledi. Bunun üzerine Hatice Öğüt’ün ailesinin avukatı Muzaffer Sezgin, sanığın cesedi yakarak canavarca hisle öldürme eylemine dönüştürdüğünü, bu nedenle de ifade vermeyip, sustuğunu belirtip, indirim yapılmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi. Bu sırada Hatice Öğüt’ün yakınlarını sanık Öğüt’e “Hapiste sen de öl. Çürüyüp, gidersin inşallah” diyerek bağırdı.

KATİL ZANLISI HAKKINDA KARAR VERİLDİ

Bunun üzerine mahkeme heyeti başkanı, Hatice Öğüt’ün yakınlarını salondan çıkardı. Kısa aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, ‘kadına karşı tasarlayarak kasten öldürme’ suçunu canavarca hisle işlediğinin sabit olduğuna karar verip, Kamil Öğüt’ü ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, Öğüt’e ayrıca konut dokunulmazlığını ihlal suçundan da 6 ay hapis cezası verdi.

KAYNAK: sabah.com.tr

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN