Moda

Cesedi parçalanmış halde bulunmuştu! Sorguda itiraf etti: Katil zanlısı bakın kim çıktı…

  • 10 Ocak 2024
  • Cesedi parçalanmış halde bulunmuştu! Sorguda itiraf etti: Katil zanlısı bakın kim çıktı… için yorumlar kapalı
  • 647 kez görüntülendi.

Cesedi parçalanmış halde bulunmuştu! Sorguda itiraf etti: Katil zanlısı bakın kim çıktı…

Eskişehir’de kaybolduktan 25 gün sonra parçalara ayrılmış cesedi bulunan Nazmi Önal’ın (64) ölümüne ilişkin soruşturmada gözaltına alınan kardeşi M.Ö., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çelişkili ifadeler veren şüpheli Mevlüt Önal, sorguda ağabeyini aralarındaki tartışmada öldürdüğünü itiraf etti. Arbedede ağabeyinin yere düşüp hareketsiz kaldığını belirten Önal’ın, “Paniğe kapılıp kıyafetlerini çıkardım ve dağlık alana bıraktım. Kıyafetleri de oraya gizledim” dediği öğrenildi.

Tepebaşı ilçesi kırsal Yörükakçayır Mahallesi’nde oturan Nazmi Önal, geçen yıl 26 Eylül’de evinden ayrıldıktan sonra geri dönmedi. Yakınları çevrede yaptığı aramalarda Önal’a ulaşamayınca jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

AFAD’ın yanı sıra jandarma, AKUT, İHH ve Dorlion Arama Kurtarma Derneği’nce kurulan 50 kişilik arama-kurtarma ekibi, Önal’ın kaybolduğu bölgede arama yaptı ancak bir ize rastlanmadı. Mahalleli, kaybolduktan 25 gün sonra farklı yerlerde ceset parçaları bulunca jandarmaya haber verdi.

İncelemede, üzerindeki elbiselerden parçaların kayıp olarak aranan ve şizofreni hastası olduğu belirtilen Nazmi Önal’a ait olduğu belirlendi.

Parçaların bulunduğu bölgede İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kadavra köpeğiyle detaylı arama yaptı. Ceset parçaları otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, cenaze 4 Ocak’ta toprağa verildi.

Eskişehir Jandarma Komutanlığı JASAT dedektif timleri, adli tıp raporunun ardından Nazmi Önal’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı genişletti.

İfadesi alınan Nazmi Önal’ın aynı evde yaşadığı kardeşi M.Ö. gözaltına alındı. Jandarma ekiplerince ifadesi alınan M.Ö., işlemlerinin ardından elleri önden kelepçeli olarak adliyeye sevk edildi.

SORGUDA CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Eskişehir’de kaybolduktan 25 gün sonra parçalara ayrılmış cesedi bulunan Nazmi Önal’ın (64) ölümüne ilişkin soruşturmada gözaltına alınan kardeşi Mevlüt Önal (57), sevk edildiği adliyede savcılık sorgusuna alındı.

Çelişkili ifadeler veren şüpheli Mevlüt Önal, sorguda ağabeyini aralarındaki tartışmada öldürdüğünü itiraf etti.

İfadesinde şizofreni hastası olan ağabeyi Nazmi Önal’ın içmesi yasak olmasına rağmen kendisinden sigara istediğini, vermemesi üzerine de tartıştıklarını ve arbedede ağabeyinin yere düşüp hareketsiz kaldığını belirterek, “Paniğe kapılıp kıyafetlerini çıkardım ve dağlık alana bıraktım. Kıyafetleri de oraya gizledim” dediği öğrenildi.

CİNAYETİ DETAYLARIYLA ANLATTI

İtiraflarının ardından jandarma JASAT timleri tarafından olayın yaşandığı Yörükakçayır Mahallesi’ndeki eve ve dağa götürülen şüpheli Mevlüt Önal’ın ‘yer gösterme’ sırasında cinayeti detaylarıyla anlattığı öğrenildi.

TUTUKLANDI

Savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Mevlüt Önal, ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklandı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin açıklama yapıldı.

Başsavcılık açıklamasında, “Şüphelinin Cumhuriyet Başsavcılığımızda zorunlu müdafii huzurunda alınan ifadesinde, maktul Nazmi Önal’ın cesedinin dağlık alana bırakılması ve taşınması hususu ile kıyafetlerinin bırakılması konusunun ikrar edildiği,

şüphelinin ikrar içerikli anlatımı sonrasında ‘yer gösterme’ işleminin de yapıldığı, ifade işlemleri sonrasında şüphelinin Eskişehir Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Kasten üst soyu öldürme’ suçundan sevk edildiği,

tutuklanarak ceza infaz kurumuna gönderildiği, soruşturmaya konu olayın tüm yönleriyle ve titizlikle araştırıldığı, delillendirme çalışmalarının devam ettiği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. Soruşturma sürüyor.

KAYNAK: sabah.com.tr

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN