Moda

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’a dolandırıcılık davası! 30 milyon dolarlık vurgun!

  • 28 Ocak 2022
  • Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’a dolandırıcılık davası! 30 milyon dolarlık vurgun! için yorumlar kapalı
  • 1.092 kez görüntülendi.
Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’a dolandırıcılık davası! 30 milyon dolarlık vurgun!

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’a dolandırıcılık davası! 30 milyon dolarlık vurgun!

Ebru Şallı ile eşi Uğur Akkuş hakkındaki iddialar gündeme bomba gibi düştü! Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’un 30 milyon dolarlık bir vurgun yaptığı iddia ediliyor. Bu nedenle iş insanının evi ile ofisine haciz gitti. Çiftin ABD’ye kaçtığı iddiası da gündemde… İşte yaşanan tüm gelişmeler ve iddialar…

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’un, Kuveytli iş insanlarını 30 milyon dolar dolandırdığı iddia edildi. Akkuş’un Kuveyt Öksüzler Vakfı adına çalışan Kuveyt merkezli bir şirkete Çeşme’deki bir araziyi helikopterle gösterip hayali olarak sattığı gerekçesiyle yargılandığı ortaya çıktı.

Mahkeme kararıyla Uğur Akkuş’un evi ile ofisine haciz gittiği belirlendi. Uğur Akkuş’un Trump Towers’taki ofisinde polis eşliğinde haciz yapıldı.

Haciz sırasında Ebru Şallı ile Uğur Akkuş’un Amerika’da olduğu saptandı. Akkuş ile Şallı’nın bu dava nedeniyle ülkeye dönmeyeceği ve Amerika’ya yerleşme planları yaptıkları öne sürüldü.

Öte yandan; Ebru Şallı ile aşk yaşamaya başladıktan sonra eşi Gonca Derin’den ayrılarak Şallı ile evlenen Uğur Akkuş’un eski eşine şiddet uyguladığı iddia edilmişti.

Çiftin açtıkları boşanma davası, geçtiğimiz aylarda sonlanmıştı. Yapılan yargılama sonrası İstanbul Aile Mahkemesi çift için boşanma kararı vermişti.

Mahkeme, Akkuş’un, üç çocuğu için 500’er lira iştirak nafakası, eşi için ise 600 lira yoksulluk nafakası ödemesine karar vermişti.

Mahkeme ayrıca Akkuş’un 30 bin maddi 30 bin TL de manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Akşam’ın haberine göre, Uğur Akkuş, 20 Ocak’ta eski eşine ödediği nafakanın düşürülmesi için İstanbul Anadolu 14. Aile Mahkemesi’ne başvurdu.

Ancak mahkeme, Akkuş’un maddi durumunun yerinde olduğuna karar vererek, nafakanın düşürülmesi talebini reddetti.

KAYNAK:posta.com.tr